Jak ważny jest wzór przemysłowy?

Wzory przemysłowe wbrew pozorom nie są tylko nic nieznaczącymi szlaczkami. Często od znaków towarowych i ich atrakcyjności zależy postrzeganie marki przez klientów, a także sama renoma czy nawet kariera danej firmy czy danego produktu. Z punktu widzenia ekonomii chronienie znaków towarowych jak najbardziej leży więc w interesie przedsiębiorcy.

Jak ochrona znaku towarowego działa na plus dla firmy?

Wymyślając coś bądź wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązania jesteśmy zwykle zdeterminowani, aby osiągnąć sukces. Częścią naszego sukcesu jest także znak towarowy naszej formy, dzięki któremu będzie ona rozpoznawalna pośród innych firm o – być może podobnym – charakterze. Dzięki temu nasze dobro jakim jest znak towarowy otrzymuje prawną ochronę, z ramienia której przysługuje nam korzystanie z wielu przywilejów, między innymi o wiele prostsze jest zwalczanie naśladownictwa uprawianego nagminnie przez konkurencje dobrze prosperujących firm.

Na co można uzyskać prawo z rejestracji?

Znak towarowy, który chcemy zgłosić do urzędu, musi przede wszystkim odpowiadać jego definicji, zawartej w art. 102 ust. 1 ustawy z dnia 30.06.2000 r. o prawie własności przemysłowej. Aby zgłosić wzór, musi być on przede wszystkim nieujawniany wcześniej w żaden sposób – również za pośrednictwem Internetu. Warto również przed zgłoszeniem wzoru sprawdzić dokładnie, czy inny przedsiębiorca nie posługuje się już takim wzorem.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Konrad napisał(a):

    Wreszcie wiem, jakie prawo chroni właśnie to!

  2. Ola napisał(a):

    Że też ja się wcześniej nie zorientowałam, o co w tym chodzi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *