Ile kosztuje wynalazek?

Wszystko, co powstaje w naszej głowie o okazuje się genialne, trzeba mieć pod ścisłą kontrolą. Te kwestie związane są również z działalnością firm i przedsiębiorstw i dotyczą takich elementów, jak logo firmy, jakiejś konkretnej kolekcji czy jednego produktu, który jest rozpoznawalny na całym świecie przez różnego rodzaju klientów. Nie każdy jednak decyduje się na zgloszenie znaku towarowego do Urzędu Patentowego ze względu na konieczność ponoszenia opłat za taka usługę. Ma ona jednak wiele pozytywnych stron.

 

Dlaczego by nie wykupić patentu?

O tym, jak ważne jest zarejestrowanie w bazie swojego znaku towarowego dowiadujemy się najczęściej wtedy, kiedy jest już na to stanowczo za późno. W prowadzeniu firmy jednak najważniejsze jest szybkie działanie. Dzięki temu mamy nie tylko spokojny sen i pewność, że nikt nie podkradnie naszego wizerunku i renomy, a jednocześnie chociażby podnosi się prestiż naszej firmy. To właśnie również dzięki temu zwiększają się aktywa przedsiębiorstwa o wartość praw majątkowych wyłącznych.

 

Ile kosztuje patent?

Podstawowa opłatę, jaką poniesiemy, będzie 550 złotych oraz dodatkowa opłata naliczana za opisy towaru oraz jego zdjęcia wynoszące ponad 20 stron – tutaj dopłacimy dodatkowo 25 złotych. Konkretna ochronę otrzymujemy wtedy na okres dwudziestu lat, przy czym każdego roku musimy płacić za to odpowiednie sumy, zaczynające się od 480 złotych przez pierwsze trzy lata aż do kwoty 1550 złotych w ostatnim, dwudziestym, roku.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Kasia napisał(a):

    Wreszcie ktoś powiedział, ile to wszystko kosztuje!

  2. Olaf napisał(a):

    W sumie to spodziewałem się większych sum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *