Skuteczna walka z oszustami jest możliwa

Działalność gospodarcza jest dla przedsiębiorców w zasadzie wszystkim, ale przede wszystkim pomysłem, który od momentu pojawienia się w głowie zaczął się realizować, a w końcu również przynosić dochody oraz zaufanie pozyskanych klientów, co dla właściciela firmy jest w zasadzie najważniejsze. Trzeba jednak swoich firmowych spraw bardzo dokładnie pilnować, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo często dochodzi do nieuczciwego naśladownictwa oznaczeń lub usług.

 

Czym jest nieuczciwe zachowanie?

Nieuczciwe zachowanie polegające na naśladownictwie może przede wszystkim kojarzyć się nam z podszywaniem się pod naszą działalność innych firm poprzez stosowanie bardzo podobnych czy nawet łudząco podobnych znaków towarowych, za pomocą których po prosty przechwytują klientów danej firmy. Można jednak tego typu katastrofom skutecznie zapobiec.

 

Jak się bronić przed oszustami?

Na ochronę w tym zakresie mamy w zasadzie trzy opcje: możemy o swoje interesy zadbać już na etapie projektowania znaku towarowego, zastrzegając sobie w umowie ze zleceniobiorcą uzyskanie wyłącznych praw autorskich do danego projektu graficznego. Po wtóre, nasz znak towarowy powinien zostać zarejestrowany w Urzędzie patentowym, aby zapewnić sobie pełną ochronę prawną. Wisienką na torcie jest oczywiście reagowanie na wszelkie podejrzane działania, jakich jesteśmy świadkami czy których doświadczamy. Najważniejsze jest, aby na takie sytuacje reagować natychmiast, nie po jakimś czasie.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Kornel napisał(a):

    Nie można takim ludziom popuszczać, trzeba walczyć!

  2. Kasia napisał(a):

    Dzięki za ten artykuł – motywuje do działania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *