Małe, a wiele znaczy

Wzór przemysłowy nie jest przez każdego traktowany poważnie, chociaż powinien być przede wszystkim ze względu na jego niezbędność w każdym biznesie. Ochrona wzoru przemysłowego może być konieczna, ponieważ może się n okazać strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu nasz produkt stanie się numerem jeden na rynku. Jeśli w takim wypadku zabraknie nam szczęścia – nasz oryginalny wzór przemysłowy może przepaść, tonąc w obcych rękach.

 

Zalety posiadania ochrony wzoru przemysłowego

W dobie szybkich i nieraz bulwersujących kradzieży warto zainwestować w bezpieczeństwo swojej firmy oraz interesów. Do zalet posiadania ochrony jest z pewność wyłączność, jaką nabędziemy. Zarejestrowany wzór przede wszystkim również podnosi wartość firmy oraz jej wizerunek w oczach innych, czyli w oczach klientów, sugerując renomę oraz prestiż.

 

Jeśli nie Urząd Patentowy, to co?

W Polsce istnieje możliwość zabezpieczenia wzoru towarowego poprzez trzyletnią ochronę, którą zaczyna się liczyć od ujawnienia tego konkretnego wzoru. Jeśli wzór nie jest jeszcze zarejestrowany, można ochronić je z punktu widzenia prawa autorskiego. Istnieje jeszcze coś takiego jak trójwymiarowy znak towarowy. Nasz w tym przypadku niezarejestrowany wzór może być chroniony również z ramienia przepisów prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Opcji jest więc naprawdę sporo, dlatego warto to zagadnienie przemyśleć jeszcze raz i wybrać najlepszą dla siebie opcję, która przyniesie nam nie tylko satysfakcję, ale również będzie najlepszą inwestycją.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Dawid napisał(a):

    Wiadomo nie od dzisiaj, że to właśnie o to trzeba zadbać najbardziej.

  2. Krystian napisał(a):

    Zrobię teraz wszystko tak, jak mówicie. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *